Přehled výsledků Birlasoftu za 2. čtvrtletí – výnosy ovlivněné několika protivětry: ICICI Securities

Přehled výsledků Birlasoftu za 2. čtvrtletí – výnosy ovlivněné několika protivětry: ICICI Securities

Speciální výzkumná sekce BQ Prime shromažďuje kvalitní a hloubkové zprávy o akciovém a ekonomickém výzkumu od předních indických makléřů, správců aktiv a výzkumných agentur. Tyto zprávy nabízejí předplatitelům BQ Primary příležitost rozšířit své znalosti o společnostech, sektorech a ekonomice.

Společnost Birlasoft Ltd. oznámila příjmy za 2. čtvrtletí fiskálního roku 23 ve výši 148,8 milionu USD, což je mezičtvrtletní nárůst o ,1 % v amerických dolarech, což je mnohem méně, než jsme odhadovali o 2 % mezičtvrtletně. V konstantních měnách vzrostly tržby mezičtvrtletně o 1,1 % (náš odhad: 3 %).

Růst byl mírný kvůli mezičtvrtletnímu poklesu o 7,4 % v amerických dolarech v oblasti biologických věd na dovolené a dokončení projektů. Zpracovatelský průmysl (1,2 % mezičtvrtletně americký dolar) a energetika a veřejné služby (pokles o 1,3 % mezičtvrtletně americký dolar) byly rovněž utlumeny.

Bankovnictví, finanční služby a pojištění rostly silným tempem 7,4 % mezičtvrtletně v amerických dolarech. Také dva obchody, které byly posunuty vpřed v Q1 FY23, z toho pouze jeden začal v polovině Q2 FY23.

Růst ve 2. čtvrtletí fiskálního roku 23 ovlivnila také omezení na straně nabídky.

Výhry Birlasoftu v Q2 FY23 byly silné s celkovou hodnotou nového kontraktu 138 milionů $ (nárůst o 23 % mezičtvrtletně, 33 % meziročně) po utlumené dohodě TCV v Q1 FY23.

Klikněte na přílohu a přečtěte si celou zprávu:

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI

Tato zpráva je vytvořena externí stranou. BQ Primary neručí za správnost jeho obsahu ani za něj žádným způsobem neručí. Obsah této části nepředstavuje investiční poradenství. K tomu musíte vždy konzultovat odborníka na základě vašich individuálních potřeb. Názory vyjádřené ve zprávě jsou názory autorské entity a nereprezentují názory BQ Prime.

Uživatelé nemají licenci kopírovat, upravovat nebo distribuovat obsah bez povolení původního vlastníka.

Leave a Reply