Co byste měli vědět, než si vezmete podnikatelskou půjčku – ShoeMoney

Co byste měli vědět, než si vezmete podnikatelskou půjčku – ShoeMoney

&#13

Bez ohledu na to, jak velký nebo malý je váš podnik, je vždy dobré mít záložní plán pro případ, že by se něco pokazilo. Požádat o podnikatelskou půjčku může být tou nejlepší volbou, když potřebujete peníze ve spěchu, ale není to něco, do čeho byste se měli vrhnout, aniž byste si nejprve udělali průzkum.

Co byste tedy měli vědět, než si vezmete podnikatelskou půjčku?

Definujte své potřeby

Jakmile budete mít svůj podnikatelský plán a finanční výkazy, je čas určit vaše potřeby.

Musíš vědět:

 • Jaký je účel této půjčky? Bude to použito pro inventář, vybavení nebo něco jiného?
 • kolik potřebujete? To pomůže určit, kolik peněz od vás bude věřitel požadovat jako zajištění. Pokud chtějí příliš mnoho zajištění, pak nemá smysl brát si půjčku!
 • Kdy potřebuji přístup k prostředkům (tj. nyní nebo příští rok)? Znalost této skutečnosti může poskytnout věřitelům představu o tom, jak riskantní nebo bezpečná by byla jejich investice, kdyby si půjčili s určitým časovým rámcem.

Rozhodněte se professional typ půjčky

Jakmile získáte obecný přehled o typu půjčky, kterou byste chtěli, je čas podívat se hlouběji do detailů.

Zde je několik otázek ke každému typu:

 • Kolik mě to bude stát?
 • Jaká je úroková sazba?
 • Jak dlouho budu splácet tuto půjčku?
 • Jaký je můj splátkový kalendář? Jsou to měsíční, čtvrtletní nebo roční platby? A jak často přicházejí kvůli?

Podívejte se na drobný tisk od věřitele

Drobným písmem je termín používaný k popisu informací malým písmem na konci smlouvy. Pokud žádáte o a podnikatelský úvěrmusíte si přečíst drobným písmem vašeho věřitele, protože může obsahovat informace o tom, jak bude vaše půjčka splacena a jaké poplatky budete muset zaplatit, pokud se něco pokazí.

Více o své podnikatelské půjčce se můžete dozvědět na webových stránkách poskytovatele půjčky. To vám pomůže zajistit, aby byly licencovány, registrovány a regulovány místními vládními úřady, než učiníte jakékoli rozhodnutí o půjčce od nich.

Zvažte, zda budete schopni půjčku splatit

Než si uzavřete podnikatelskou půjčku, je důležité zvážit, zda budete schopni půjčku splácet. Pokud nemůžete splácet podnikatelskou půjčku, můžete mít problémy se splácením jiných půjček nebo získáním dalšího úvěru.

Chcete-li zjistit, zda je podnikatelský úvěr vhodný professional vás a vaši společnost:

 • Určete, kolik peněz může podnik vydělat v průběhu času.
 • Podívejte se, jaké budou vaše výdaje a kolik peněz stojí měsíčně/rok/atd.
 • Zjistěte, jak dlouho bude trvat, než podnik vydělá dostatek peněz, aby mohl začít splácet své dluhy (včetně případných úroků). To zahrnuje všechny výše uvedené faktory furthermore dodatečné výdaje, jako jsou účty za elektřinu nebo nákupy produktů, které jsou potřebné, ale nejsou okamžitě ziskové.

https://www.youtube.com/view?v=2r1rVs2E3ts

Než si vezmete podnikatelskou půjčku, musíte mít jasný finanční plán

Než si vezmete podnikatelskou půjčku, měli byste být schopni odpovědět na následující otázky:

 • Jaký je váš měsíční příjem?
 • Kolik peněz utratíte každý měsíc?
 • Jaké jsou vaše finanční cíle pro vaše podnikání i mimo něj?
 • Jaké jsou vaše kreditní skóre a poměr dluhu k příjmu?
 • Můžete prokázat příjmy nebo zisky z předchozích enable provozu (nebo alespoň být schopni poskytnout přiměřené záruky, že k nim dojde)?

Vaše upřímné odpovědi na tyto otázky vás budou informovat, zda jste způsobilí vzít si podnikatelskou půjčku nebo ne.

Závěr

Pokud si plánujete vzít půjčku na své podnikání, ujistěte se, že víte, do čeho jdete. Udělejte si čas na zvážení všech dostupných možností a uvědomte si rizika spojená s každým typem půjčky.

A dobrý finanční plán vám pomůže zajistit, že získáte správný typ úvěru professional vaše potřeby, takže se ujistěte, že váš obsahuje dostatek informací o nákladech i výhodách spojených s využitím tohoto typu financování, než učiníte konečné rozhodnutí o tom, zda to má smysl, či nikoli pro vaši společnost.

A konečně, pokud se vám líbil tento článek o mnoha různých způsobech, jak se připravit na podnikatelskou půjčku, možná vás bude zajímat i náš další průvodce professional plánování odchodu do důchodu.

Oba tyto procesy mohou být zpočátku matoucí, ale se správným vedením a přípravou budete schopni učinit to nejlepší rozhodnutí professional sebe, svou firmu a svou budoucnost.

&#13
&#13
&#13
&#13

Leave a Reply